Beneficiul unui sistem de boxe active consta in faptul ca nu mai este nevoie de amplificatoarele grele, crossovere si egalizatoare care sunt necesare pentru a face o boxa pasiva sa sune aproape lafel de bine ca una activa. Dar toate greutatea aceea este transferata in boxa, ceea ce teoretic ar face transportul si amplasarea pe stative mai dificila, dar utilizand alimentatoare in comutatie si amplificatoare de clasa D, noile boxe EUROLIVE B612D si B615D au o crestere a puterii (1500 W) si o scadere a greutatii cu 10% mai putin decat sistemele de boxe active din urma. Ti le recomandam cu caldura si te asteptam in showroom pentru teste si comparatii.
BEHRINGER B612D boxa activa, in 2 cai. Echipata cu un difuzor de 12" si un driver de 1.75". Putere: 1500 W. Banda de frecvente: 60 Hz - 18 kHz. SPL maxim: 125 dB. Frecventa crossover: 2.1 kHz.
Dimensiuni : 658 x 394 x 384mm.
Greutate: 22.2 kg.
Boxa Activa Behringer Eurolive B612d
| Carcasă | Plastic |
| Putere (Peak) | 1500 W |
| SPL Maxim | 125 dB |
| Difuzor medii-joase | 12'' |
| Driver înalte | 1.75'' |
| Putere (RMS) | 1500 W |
| Frecvență | 60 - 18 kHz |
| Intrare | 1 xlr / jack |
| Ieșire | XLR |
| Greutate | 22.2 kg |
Boxa Activa
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Activa
În stocBoxa Activa
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Activa
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Activa
În stocBoxa Activa
În stocBoxa Activa
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Activa
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Activa
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Activa
La comandăBoxa Activa
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026
Behringer Eurolive B615d



Yamaha DXR 12 MKII

Turbosound iX12


Sal PAX 42BT

Ihos Naxos 15A DSP