Pioneer DJ
NOU
LICHIDARE STOC
+CADOU
Pioneer DJ XPRS82
  • Pioneer DJ XPRS82
  • Pioneer DJ XPRS82
  • Pioneer DJ XPRS82
  • Pioneer DJ XPRS82
  • Pioneer DJ XPRS82
  • Pioneer DJ XPRS82
4.009.00
Livrare gratuită
La comandă
2 ani
  • Boxă activă full-range de 8” cu amplificare Class D de 2000 W și SPL maxim 127 dB (răspuns în frecvență 60–20.000 Hz).
  • DSP avansat: 4 presetări din fabrică (Live/Music/Speech/Monitor), EQ pe 4 benzi, setare high-pass/subwoofer și 16 presetări utilizator.
  • Conectică și construcție pentru utilizare profesională: intrări Combo MIC/LINE + HI-Z/LINE și minijack 3,5 mm, ieșire MIX XLR; incintă din placaj cu mâner metalic, flanșă pentru stativ și puncte de prindere M10.

Boxa activa Pioneer DJ XPRS82

Boxa activă Pioneer DJ XPRS82 este un sistem full-range compact, proiectat pentru sonorizări live, monitorizare de scenă, discursuri, evenimente și instalații audio profesionale. Cu amplificare de 2000 W în clasa D și un nivel SPL maxim de 127 dB, boxa oferă un sunet puternic, clar și bine controlat.

Incinta robustă din placaj TSCA, finisată cu vopsea neagră, permite utilizarea atât pe stativ, cât și în configurații suspendate. Datorită mânerului metalic lateral, flanșei standard pentru stativ și celor 10 puncte de prindere M10, Pioneer DJ XPRS82 este ușor de transportat și flexibilă la instalare.

Caracteristici principale

  • Boxă activă full-range de 8”
  • Amplificare de 2000 W, clasa D
  • Nivel SPL maxim: 127 dB
  • Gamă de frecvențe: 60–20.000 Hz
  • Frecvență de crossover: 2 kHz
  • Driver conic JF de 8” din ferită
  • Driver de compresie de 1,75”
  • Presetări DSP din fabrică: Live, Music, Speach și Monitor
  • 4 tipuri de presetări din fabrică
  • 16 presetări pentru programe utilizator
  • EQ cu egalizator pe 4 benzi
  • Meniu de setare secundară pentru selectarea frecvenței filtrului high-pass sau a subwooferului corespunzător
  • Consum de energie: 800 W
  • Alimentare universală: 110–240 V, 50/60 Hz

Procesare DSP și conectivitate

Procesorul DSP integrat oferă presetări optimizate pentru muzică live, redare muzicală, vorbire și monitorizare. Modul de setare secundară permite alegerea frecvenței filtrului high-pass sau configurarea boxei împreună cu un subwoofer compatibil, iar egalizatorul pe 4 benzi facilitează ajustarea precisă a tonalității.

Pioneer DJ XPRS82 dispune de intrări versatile pentru microfon, instrumente și surse audio externe. Conectorul MIC/LINE și intrarea HI-Z/LINE utilizează mufe combo, iar minijack-ul stereo de 3,5 mm permite conectarea rapidă a dispozitivelor portabile.

ConexiuniDetalii
Intrare MIC/LINE1 x conector combo
Intrare HI-Z/LINE1 x conector combo
Intrare auxiliarăMinijack stereo de 3,5 mm
Ieșire stereoMIX, conector XLR

Construcție și protecții

Driverul conic JF de 8” din ferită asigură reproducerea frecvențelor joase și medii, în timp ce driverul de compresie de 1,75” contribuie la redarea clară a frecvențelor înalte. Frecvența de crossover de 2 kHz permite o tranziție eficientă între cele două componente acustice.

Amplificatorul este protejat prin limitare termică, limitator digital și compresor digital. Driverul beneficiază de protecție la scurtcircuit, iar circuitul de alimentare include protecție la supracurent și protecție la supratensiune pentru rețeaua CA principală.

SpecificațieValoare
Tip sistemFull-range activ
Putere amplificator2000 W, clasa D
Consum energie800 W
Gamă de frecvențe60–20.000 Hz
SPL maxim127 dB
Dimensiuni459,7 x 302,3 x 271,8 mm
Dimensiuni în inci18,1 x 11,9 x 10,7”
Greutate13,2 kg

Montare și utilizare

Carcasa din placaj TSCA cu finisaj negru este potrivită pentru utilizare în regim mobil sau permanent. Boxa include un mâner metalic amplasat pe partea stângă, o flanșă standard pentru stativ și 10 puncte de prindere M10, oferind numeroase opțiuni pentru montare și orientare.

Cu dimensiuni de 459,7 x 302,3 x 271,8 mm și o greutate de 13,2 kg, modelul este suficient de compact pentru transport, dar păstrează o construcție solidă pentru aplicații profesionale. Alimentarea universală de 110–240 V la 50/60 Hz permite utilizarea în diferite configurații electrice.

Conținutul pachetului

  • 1 x boxă activă Pioneer DJ XPRS82
  • Cablu de alimentare
  • Ghid de pornire rapidă
  • Măsuri de siguranță

Întrebări frecvente

Ce tip de boxă este Pioneer DJ XPRS82?
Este o boxă activă full-range de 8”, cu amplificare integrată de 2000 W în clasa D, destinată sonorizărilor live, monitorizării și redării muzicale.

Poate fi montată pe stativ?
Da. Boxa este prevăzută cu flanșă standard pentru stativ, mâner metalic lateral și 10 puncte de prindere M10 pentru instalări versatile.

Ce presetări DSP sunt disponibile?
Sunt disponibile presetările Live, Music, Speach și Monitor, alături de 16 presetări pentru utilizator și un egalizator pe 4 benzi.

Pioneer DJ XPRS82

Specificații Pioneer DJ XPRS82
CarcasăLemn
Putere (Peak)-
SPL Maxim129 dB
Tehnologie-
Difuzor medii-joase8''
Driver înalte1''
Putere (RMS)800 W
Frecvență60 - 20 kHz
IntrareJack 3.5mm , Combo XLR-Jack
IeșireXLR
Greutate13.2 kg




Produse asemănătoare Pioneer DJ XPRS82