Dynacord VariLine VL122 - Incintă acustică pasivă cu difuzor de 12", pe 2 căi din PAL din lemn de mesteacăn, rezistent și revopsibil, calitate profesională pentru o gamă largă de aplicații. Posibilitate de amplificare simplă (full-range) sau bi-amplificare (separat pentru difuzoare)
impedanța nominală: 8 Ohmi
putere: 400W RMS / 1600 vârf
SPL 1W / 1m 4V / 16Ohm: 99 dB
max. SPL 1m: 131 dB
gama de frecvențe( -10dB ): 60Hz - 20kHz
unghi de dispersie: 90° x 45°
frecvența de crossover pasiv: 1.5kHz
componenta de înalte: Electro-Voice ND6-8, 1.4"
componenta de joase: 1 x 12" DND 12350
conexiune Full-Range: 1+, 1-
conexiune cu Speakon: 2x NL4 MPR
dimensiuni: 385 x 715 x 374 mm
greutate: 24 kg
material incintă: PAL din lemn de mesteacăn
Dynacord VL 122
| Carcasă | Lemn |
| Putere (Peak) | 1600 W |
| SPL Maxim | 131 dB |
| Impedanță | 8 Ohm |
| Difuzor medii-joase | 12'' |
| Driver înalte | 1.4'' |
| Tip boxă | 2 cai |
| Putere (RMS) | 400 W |
| Frecvență | 50 - 20 kHz |
| Greutate | 24 kg |
| Dimensiuni | 38.5x71.5x37.4 cm |
Boxa Pasiva
La comandăBoxa Pasiva
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Pasiva
La comandăBoxa Pasiva
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 10.apr.2026Boxa Pasiva
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Pasiva
La comandăBoxa Pasiva
În stocBoxa Pasiva
La comandăBoxa Pasiva
La comandă
HK Audio CX-12 Left
JBL PRX 412 M
FBT Ventis 112
Behringer Eurolive VS1220



LD Systems Stinger 12 G3