LD Systems
NOU
LICHIDARE STOC
LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
  • LD Systems ANNY 12 BPH B6
6.252.00
Livrare gratuită
La comandă
2 ani
  • Sunet puternic și clar pentru orice eveniment: difuzor de 12” + tweeter de 1”, DSP DynX® (Gen. 2) pentru redare curată chiar și la volum maxim.
  • Autonomie mare și utilizare neîntreruptă: 4 baterii cu funcție hot-swap, până la 50 de ore în modul ECO sau până la 5 ore la volum maxim (MUSIC); încărcare dispozitive prin USB-C.
  • Conectivitate și control complete: mixer integrat cu 6 canale, EQ pe 3 benzi, presetări și efecte (reverb/delay), intrări multiple + Bluetooth 5.0 (AAC), funcție „Priority” și microfon headset cu bodypack inclus (varianta BPH).

Boxă portabilă LD Systems ANNY 12 BPH B6

Boxa portabilă LD Systems ANNY 12 BPH B6 este cea mai mare boxă PA pe baterii din seria ANNY și se diferențiază prin combinația dintre putere, autonomie extinsă, mixer integrat și sistem wireless cu microfon headset inclus. Este o soluție completă pentru sonorizare mobilă, potrivită pentru evenimente, prezentări, activități sportive, petreceri și spectacole.

Grație roților integrate și mânerului telescopic, boxa poate fi transportată asemenea unui troller, fără efort suplimentar. Construcția robustă, funcția hot-swap și conectivitatea variată permit utilizarea sa în spații interioare sau exterioare, chiar și atunci când accesul la rețeaua electrică este limitat.

Sunet puternic pentru evenimente

ANNY 12 BPH B6 utilizează un sistem activ pe două căi, format dintr-un woofer de 12” cu magnet neodymium și un driver de compresie de 1” cu horn CD. Amplificarea în clasa D oferă 215 W putere peak și 185 W RMS, iar nivelul maxim de presiune acustică ajunge la 122 dB peak.

Procesarea DynX® DSP de generația a doua optimizează răspunsul acustic și menține claritatea sunetului la niveluri ridicate de volum. Răspunsul în frecvență de 40 Hz – 20 kHz permite redarea convingătoare atât a muzicii, cât și a vocilor, cu o dispersie de 90° pe orizontală și 50° pe verticală.

Caracteristici principale

  • Sistem PA activ, portabil, pe baterii, cu roți și mâner telescopic
  • Woofer de 12” și tweeter de 1”, configurație pe două căi
  • Amplificare Class D: 215 W peak și 185 W RMS
  • SPL maxim de 122 dB peak și SPL mediu de 116 dB
  • Procesare DynX® DSP Gen. 2 pentru sunet clar și controlat
  • Răspuns în frecvență de 40 Hz – 20 kHz
  • Dispersie de 90° orizontal și 50° vertical
  • Mixer integrat cu 6 canale și egalizator pe 3 benzi
  • Cinci preseturi: MUSIC, LIVE, VOCAL, ECO și FLAT
  • Efecte integrate de reverb și delay
  • Intrare footswitch pentru control hands-free al efectelor
  • Funcție Priority pentru reducerea automată a muzicii la anunțuri
  • Bluetooth 5.0 cu codecuri SBC și AAC
  • Funcție True Wireless Stereo pentru două boxe ANNY 12
  • Patru baterii Li-Ion schimbabile, cu funcție hot-swap
  • Autonomie de aproximativ 5 ore în modul MUSIC și până la 50 de ore în modul ECO
  • Port USB-C pentru încărcarea telefonului sau a tabletei
  • Varianta BPH include receiver wireless, bodypack și microfon headset

Mixer integrat și conectivitate

Mixerul cu șase canale permite conectarea rapidă a microfoanelor, instrumentelor și surselor audio externe. Cele două intrări combo acceptă semnale de microfon sau linie, iar canalul stereo oferă jack TRS de 3,5 mm și intrări RCA pentru playere, laptopuri sau alte dispozitive.

Conectivitatea Bluetooth 5.0, cu suport pentru codecurile SBC și AAC, permite streaming wireless stabil și de calitate. Ieșirea XLR male cu 3 pini poate transmite semnalul către o altă boxă, un mixer sau un sistem extern de sonorizare.

Control hands-free și funcția Priority

Intrarea dedicată pentru footswitch permite activarea sau dezactivarea efectelor de reverb și delay fără folosirea mâinilor. Această funcție este utilă pentru cântăreți, prezentatori, instructori și artiști care trebuie să se concentreze asupra prestației.

Funcția Priority oferă prioritate microfonului selectat și reduce automat volumul muzicii atunci când este detectat un semnal vocal. Astfel, anunțurile, instrucțiunile și prezentările rămân inteligibile chiar și într-un mediu zgomotos.

Sistem wireless cu microfon headset

Modelul ANNY 12 BPH B6 include un sistem wireless complet, format din modul receiver, emițător bodypack și microfon headset. Setul este livrat cu baterii AA pentru emițător, astfel încât poate fi pus rapid în funcțiune pentru prezentări, cursuri, demonstrații, activități sportive sau spectacole.

Volumul sistemului wireless se controlează separat de pe modulul receptor montat pe partea din spate a boxei. Receiverul oferă 12 canale, iar varianta B6 operează în banda de frecvență 655–679 MHz.

Boxa dispune și de un slot suplimentar pentru instalarea unui al doilea modul receptor ANNY. Această opțiune permite folosirea simultană a mai multor microfoane wireless și extinde posibilitățile de sonorizare pentru evenimente complexe.

Autonomie și funcție hot-swap

Alimentarea pe baterii este asigurată de patru acumulatori Li-Ion schimbabili, fiecare cu o capacitate de 6700 mAh și tensiune de 14,8 V. Funcția hot-swap permite înlocuirea bateriilor descărcate în timpul funcționării, cu condiția ca cel puțin un acumulator să rămână conectat.

În presetul MUSIC, autonomia este de aproximativ 5 ore la utilizare intensă, în timp ce presetul ECO poate asigura până la 50 de ore la volum mediu. Încărcarea completă durează aproximativ 3 ore, iar atingerea nivelului de 80% necesită aproximativ 2 ore.

Portul USB-C poate alimenta un telefon sau o tabletă, menținând dispozitivul utilizat pentru redare audio disponibil pe durata evenimentului. Alimentarea la priză este universală, între 100 și 240 V AC, la 50–60 Hz, prin sursă în comutație și conector IEC C14.

Transport și extinderea sistemului

Carcasa cu roți și mâner telescopic facilitează transportul boxei între locații, fiind practică pentru DJ, instructori, echipe de evenimente și organizatori. Locașul de 36 mm permite montarea pe stativ, pentru o distribuție mai uniformă a sunetului în zone largi.

Prin funcția TWS, două boxe ANNY 12 pot fi conectate wireless pentru redare stereo reală și acoperire mai amplă. Pentru protecție suplimentară există o husă hidrofugă dedicată, prevăzută cu spațiu de depozitare și deschidere frontală rulabilă, astfel încât boxa să poată fi utilizată fără demontarea husei.

Date tehnice boxă

Tip sistemActiv, PA portabil
ConfigurațieDouă căi
Putere peak215 W
Putere RMS185 W
AmplificareClass D
SPL peak122 dB, sine burst, fullspace/1 m, THD ≤10%
SPL mediu116 dB, sine burst, bandwidth, fullspace/1 m, THD ≤10%
Răspuns frecvență40–20.000 Hz, -10 dB, rel. Avg
Frecvență crossover1600 Hz
Dispersie90° H / 50° V
Woofer12”, magnet neodymium, bobină de 2”
Tweeter1”, driver de compresie cu horn CD, magnet ferrite, bobină de 1,4”
Intrări5, inclusiv jack TRS female de 3,5 mm
Ieșire audio1 x XLR male cu 3 pini
BluetoothVersiunea 5.0
Codecuri BluetoothSBC și AAC
Preseturi DSPMUSIC, LIVE, VOCAL, ECO, FLAT
Alimentare100–240 V AC, 50–60 Hz, SMPS
Putere nominală250 W
Conector rețeaIEC C14 socket male
SiguranțăT3.15AL/250 V
BateriiLi-Ion, schimbabile, 14,8 V, 4 x 6700 mAh
Autonomie5 ore MUSIC – 50 de ore ECO
Încărcare completăAproximativ 3 ore
Încărcare 80%Aproximativ 2 ore
Temperatură operare0–40 °C
Umiditate maximă80%, fără condens
Dimensiuni405 x 655 x 341 mm
Greutate boxă18,925 kg
Accesorii incluseCablu de alimentare și 4 baterii reîncărcabile

Componente wireless incluse

Frecvență sistem655–679 MHz
Conținut set1 x ANNY 12, 1 x receiver, 1 x bodypack transmitter, 1 x headset microphone
Culoare setNegru
Greutate set19,325 kg

Modul receiver LD Systems ANNY® R B6

Receiverul este realizat din tablă de oțel cu finisaj vopsit în câmp electrostatic. Acesta oferă recepție pe 12 canale, conectare de antenă BNC și un răspuns în frecvență de 50–17.000 Hz la -3 dB.

MaterialTablă de oțel
FinisajVopsire în câmp electrostatic
Frecvențe655–679 MHz
Răspuns frecvență50–17.000 Hz, -3 dB, rel. Avg
Canale12
Conector antenăBNC female
AnteneBNC female
Dimensiuni72,8 x 39,6 x 118,5 mm
Greutate80 g
CuloareNegru

Bodypack transmitter LD Systems ANNY® BP B6

Emițătorul bodypack operează în aceeași bandă de 655–679 MHz și oferă 10 mW putere de emisie, 12 canale și un raport semnal-zgomot de minimum 100 dB. Alimentarea se realizează cu două baterii AA/LR6 de 1,5 V, cu autonomie de până la 8 ore.

Frecvențe655–679 MHz
Răspuns frecvență45–20.000 Hz, -3 dB, rel. Avg
Canale12
Putere emisie10 mW
Antenă1, fixă
Conector intrareMini XLR male
Raport semnal-zgomotMinimum 100 dB
Alimentare2 x 1,5 V AA/LR6
Autonomie emițătorPână la 8 ore
Dimensiuni64 x 100 x 21 mm
Greutate9 g
CuloareNegru

Microfon headset LD Systems WS 100 MH 1

Microfonul headset folosește o capsulă condensator cu directivitate cardioidă, concepută pentru captarea clară a vocii și reducerea sunetelor provenite din lateral. Conectorul mini XLR female și cablul de 1 m permit conectarea directă la emițătorul bodypack.

DirectivitateCardioidă
CapsulăCondensator
Impedanță680 Ω
Sensibilitate6,31 mV/Pa
AlimentarePhantom 5 V
Conector ieșireMini XLR female
Lungime cablu1 m
MaterialABS
Răspuns frecvență100–12.000 Hz, -6 dB, rel. Avg
Greutate49 g
CuloareNegru
Specificații LD Systems ANNY 12 BPH B6
CarcasăPlastic
Putere (Peak)215 W
SPL Maxim122 dB
TehnologieBluetooth
Difuzor medii-joase12''
Driver înalte1''
IntrareJack 3.5mm
Putere (RMS)185 W
Alimentare prinBaterie/Acumulator , Alimentator , 220V Direct
IeșireXLR
Greutate19 kg
Dimensiuni405 x 655 x 341 mm

Întrebări frecvente

Este potrivită pentru evenimente în aer liber?

Da. Puterea de 185 W RMS, nivelul de până la 122 dB peak și funcționarea pe baterii o recomandă pentru târguri, festivaluri urbane, expoziții, activități sportive și evenimente școlare.

Cât durează bateria?

Autonomia este de aproximativ 5 ore în presetul MUSIC și poate ajunge la 50 de ore în presetul ECO, la volum mediu și pentru utilizări cu cerințe reduse.

Microfonul wireless este inclus?

Da. Pachetul BPH B6 include receiver wireless, emițător bodypack și microfon headset, oferind o soluție gata de utilizare pentru voce și prezentări.

Se pot conecta două boxe?

Da. Funcția True Wireless Stereo permite conectarea a două boxe ANNY 12 pentru separare stereo și acoperire audio mai largă.

Poate încărca telefonul?

Da. Portul USB-C de pe panoul din spate poate încărca un telefon sau o tabletă în timpul utilizării boxei.

Prin puterea sa, autonomia flexibilă, mixerul integrat, sistemul wireless inclus și transportul facil, LD Systems ANNY 12 BPH B6 reprezintă o soluție completă pentru sonorizare mobilă profesională. Este recomandată utilizatorilor care au nevoie de voce inteligibilă, muzică bine definită și control rapid, fără dependență permanentă de o instalație fixă.

LD Systems ANNY 12 BPH B6 oferă sunet puternic, mixer cu 6 canale, Bluetooth, baterii hot-swap și microfon headset wireless inclus.

LD Systems ANNY 12 BPH B6 – Boxă PA wireless





Produse asemănătoare LD Systems ANNY 12 BPH B6