Cabinet Chitara Bas Ampeg Venture VB-210 este o incintă compactă și puternică, proiectată pentru basiști care vor atac clar, proiecție bună și un răspuns rapid pe transienți. Configurația 2x10” oferă un echilibru excelent între definiția mediilor și fermitatea frecvențelor joase, fiind potrivită atât pentru repetiții, cât și pentru scenă.
Echipată cu difuzoare Custom Lavoce Neodymium, această incintă de bas livrează eficiență ridicată și greutate redusă, fără compromis la dinamică. Intervalul de frecvență 39 Hz – 17,4 kHz ajută la redarea unui low-end adânc, păstrând în același timp detaliile armonicilor și ale atacului.
Cu o putere de 300 W și impedanță de 8 Ohm, VB-210 se integrează ușor în rig-uri moderne, fiind o alegere solidă pentru amplificatoare care cer o sarcină stabilă. Nivelul de presiune sonoră de 124,3 dB SPL susține volum ridicat și headroom, util în mixuri dense și în contexte live.
Conectica pe Speakon (2 x) oferă o legătură sigură și fiabilă, ideală pentru utilizare intensă. Dimensiunile bine proporționate și greutatea de 12,7 kg fac transportul mai simplu, păstrând totodată robustețea specifică unui cabinet de bas orientat spre performanță.
| Model | Ampeg Venture VB-210 |
| Tip | Bass Cabinet |
| Difuzoare | 2x 10 |
| Tip difuzor | Custom Lavoce Neodymium |
| Putere (Watt) | 300 |
| Putere | 300 W |
| Impedanță | 8 Ohm |
| Frecvență | 39 Hz - 17,4 kHz |
| Intrări | Speakon (2 x) |
| Acustică SPL | Nivelul de presiune sonora - SPL (dB) 124,3 |
| Greutate | 12,7 kg |
| Greutate netă | 12,7 kg |
| Înălțime | 41 cm |
| Lăţime | 57,8 cm |
| Adâncimea | 43,9 cm |
Ampeg Venture VB-210
| Tip amplificator | Cabinete |
| Putere | 300 W |
| Difuzoare | 2 x 10'' |
| Canale | 1 |
| Send / Return | Nu |
| Rec out | Nu |
| Conector MIDI | Nu |
| Ieșire difuzor extern | Nu |
| Ieșire căști | Nu |
| Ieșire footswitch | Nu |
| Intrare | Speakon |
| Equalizer | Nu |
| Compressor/limiter | Nu |
| Effects | Nu |
| USB | Nu |
Cabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandăCabinet Chitara Bas
La comandă
Markbass MB58R 102 P - 4Ohm

Hartke HyDrive HD210


Ampeg SVT-210AV




