Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine

Eurolite
NOU
LICHIDARE STOC
+CADOU
Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine
  • Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine
  • Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine
  • Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine
  • Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine
  • Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine
2.847.00
Livrare gratuită
În stoc · Comandă acum și expediem astăzi
2 ani
  • Mașină de ceață la sol compactă și portabilă, 2500 W, pentru efecte dense prin evaporarea gheții uscate în apă fierbinte.
  • Performanță rapidă: gata de utilizare în ~15 minute; 2–3 kg gheață uscată acoperă aprox. 100 m³, cu timp de rulare 2,5 min (100%) / 5 min (50%).
  • Control mecanic al direcției și fluxului prin mâner reglabil; include furtun de 1 m pentru dispersie la distanță și carcasă din polietilenă foarte durabilă.

Masina de Fum Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine

Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine este o mașină de fum la sol compactă și portabilă, proiectată pentru a crea efecte profesionale de ceață joasă, densă și uniformă. Folosind gheață uscată evaporată în apă fierbinte, obții un strat de ceață care rămâne aproape de podea, ideal pentru scene, ringuri de dans, teatru, filmări și evenente live.

Efectul de „ground fog” este obținut fără lichid clasic de fum, ci prin reacția controlată dintre gheața uscată și apa încălzită. Rezultatul este o ceață spectaculoasă, cu aspect natural, care acoperă rapid suprafețe mari și creează profunzime vizuală în luminile scenice.

Avantaje pentru evenimente și scenă

Cu o putere de 2500 W și un element de încălzire cu eficiență ridicată, aparatul este gata de lucru în aproximativ 15 minute. Volumul de ieșire ajunge la circa 100 m³/min, ceea ce îl face potrivit atât pentru spații mici, cât și pentru zone de scenă mai ample.

Doar 2–3 kg de gheață uscată pot genera cantități uriașe de ceață, suficientă pentru a acoperi aproximativ 100 m³. Pentru controlul direcției și al debitului, mașina include un mâner de control reglabil pe mai multe niveluri, astfel încât să poți adapta dispersia în funcție de scenografie.

Caracteristici principale

  • Putere 2500 W pentru încălzire rapidă și performanță constantă
  • Creează ceață la sol prin evaporarea gheții uscate în apă fierbinte
  • 2–3 kg gheață uscată pentru acoperire de aproximativ 100 m³
  • Încălzire ~15 min cu element de încălzire eficient
  • Timp de rulare: 2,5 min la 100% putere și 5 min la 50%
  • Mâner reglabil pe mai multe niveluri pentru ieșire și flux
  • Include furtun de 1 m pentru dispersie la distanță
  • Carcasă din polietilenă extrem de durabilă, finisaj negru
  • Control: fără (operare simplă, fără telecomandă sau DMX)

Construcție și utilizare

Carcasa din polietilenă, în culoare neagră, este gândită pentru transport și utilizare repetată, oferind rezistență bună la șocuri și uzură. Designul compact ajută la integrarea discretă în decor, iar furtunul inclus permite direcționarea ceții către zona dorită, inclusiv în spatele elementelor de scenă.

Rezervorul de apă de 7,5 litri și camera de gheață de 2,5 kg oferă o operare eficientă pe cicluri scurte, cu ieșire intensă. Durata de ieșire este între 150 secunde și 300 secunde, în funcție de nivelul de putere utilizat.

Specificații tehnice

Alimentare230 V AC, 50 Hz
Consum2500 W
IPIP20
ConectareCordon de alimentare fix cu mufă de siguranță
Timp încălzireca. 15 minute
Volum ieșireca. 100 m³ / min
Durată ieșire150 sec. - 300 sec.
Rezervor apă7,5 l apă
Cameră gheață2,5 kg
Controlfără
CuloareNegru
CarcasăNegru (polietilenă)
Lățime35 cm
Înălțime34 cm
Adâncime40 cm

Recomandare de utilizare

Pentru un efect consistent, folosește gheață uscată proaspătă și respectă timpii de încălzire indicați. Această mașină de ceață la sol este o soluție tehnică eficientă pentru efecte scenice premium, atunci când vrei un fum dens, jos și cu impact vizual puternic.

Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine

Specificații Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine
Alimentare230V AC
Capacitate Rezervor7,5 l
Conector alimentareCablu de alimentare incorporata
Conector semnal-
Consum de fluid-
Control DMX1 canale
Dimensiune-
Distanță de propagare-
Greutate7.2 kg
SetNu




Produse asemănătoare Eurolite Mini Dry Ice 1 Ground Fog Machine