Pioneer DJ
NOU
LICHIDARE STOC
+CADOU
Pioneer XDJ 1000 MK2
  • Pioneer XDJ 1000 MK2
  • Pioneer XDJ 1000 MK2
  • Pioneer XDJ 1000 MK2
7.645.00
Livrare gratuită
La comandă
2 ani
  • Ecran touchscreen full color de 7 (interfață Play/Perform/Browse) cu tastatură QWERTY pentru navigare rapidă în librării.
  • Compatibil rekordbox DJ și Serato DJ, redare USB-only cu funcții avansate tip CDJ: Slip Mode, Quantize, Beat Sync și Quantized Beat Jump/Loop Move.
  • Suport audio high-res: FLAC/ALAC până la 24-bit/48 kHz, plus 8 Hot Cues/track și funcții inteligente Track Filter & Matching.

Multiplayer Digital Pioneer XDJ 1000 MK2

Pioneer XDJ-1000 MK2 - A doua generație de multiplayer digital, compatibil rekordbox (rekordbox DJ), USB și Serato DJ. Include un ecran full color touchscreen de 7 inch. XDJ 1000 Mk2 îndeplinește cererile unui player USB-only, păstrând toate funcțiile și opțiunile unui CDJ clasic. Majoritatea funcțiilor sunt împrumutate direct de la noul CDJ 2000 NXS2 și sunt integrate în display-ul de 7 inch, high-res full color cu touchscreen, care afișează secțiuni precum: Play, Perform, Browse. Clasicele joguri ale unui CDJ 2000 se găsesc acum alături de funcții ca: Slip Mode, Quantize și Beat Sync, dar și noul Quantized Beat Jump/Loop Move, care permite mutarea de loopuri prin sărituri de câte 1, 2 sau 4 beaturi în timp ce muzica este redată. XDJ 1000 Mk2 are acum o tastatură qwerty integrată în interfața touchscreen, pentru o navigare mult mai ușoară prin librăriile de piese. Piesele pregătite cu rekordbox, afișeaza informații ca: Wave Zoom, Beat Counter, Phase Meter, Key Analysis, iar playlisturile pot fi codate cu o culoare prin care portul USB va fi luminat, pentru a evidenția ce playlist este activ. Printre alte noutăți oferă suport pentru fișiere high-res FLACși ALACla 24bit și 48kHz. Noua funcționalitate include Track Filter, care filtrează piesele după BPM și key, și funcția Matching care sugerează piese taguite de utilizator. Mai oferă 8 hotcue-uri pe fiecare track, și cue/loop pointuri cuantizate automat, dar și conectivitate directă cu controllerul DDJ-SP1 și sampler-ul Pioneer TORAIZ.

Specificații tehnice:

  • Fișiere audio suportate: MP3, AAC, WAV, AIFF, FLAC, ALAC (rekordbox iOS doar MP3 and AAC)
  • Suport media USB: Da
  • Suport media SD: Nu
  • Placă de sunet: Da
  • Afișare BPM: Da
  • Compatibilitate Software: Serato DJ, Rekordbox DJ
  • Efecte: Nu
  • Scratch / Vinyl mode: Da
  • Loop: Da
  • Master tempo: Da
  • Ieșire digitală: Nu
  • PRO Link ( rețea ): Da
  • Dimensiune: 305 x 382.5 x 110 mm
  • În pachet: 1 x Pioneer XDJ 1000 Mk2, Cablu Alimentare, Cablu audio, Cablu USB
  • Greutate: 3.7 Kg

Pioneer XDJ 1000 MK2

Specificații Pioneer XDJ 1000 MK2
BluetoothNu
Ieșire MasterRCA
SD PlayerNu
USB PlayerDa
Digital OutputDa
Functie Loop/ReloopDa
Master TempoDa
Greutate3.7 kg




Produse asemănătoare Pioneer XDJ 1000 MK2