Modelul P-45 are claviatură cu acționare liniar variabilă (GHS). Senzația la atingere se schimbă gradual în funcție de registru, astfel apăsarea este mai greoaie atunci când sunt interpretate părțile grave și mai ușoară atunci când se interpretează părțile suave. Pianul are o claviatură cu senzație autentică la atingere, clapele negre au finisaj mat precum cele ale pianului acustic.La modelul P-45 s-a îmbunătățit sintetizarea tradițională AWM pentru a oferi sunete reale de pian. AWM este o tehnologie ce utilizează înregistrări digitale ale surselor, precum instrumentele și permite reverberația autentică a pianului de concert indiferent de locație.
Setul Conține:
Pian Digital Yamaha P45
Stativ Clapa Gewa
Casti Sal HPH-7
Set Pian Digital Yamaha P 45
| Numar clape | 88 |
| Polifonie | 64 |
| Culoare | Black |
| Dimensiuni | 1326 x 152 x 295 mm |
| Tip clape | Set Piane Digitale |
| Stativ | Nu |
| Intrare Microfon | Nu |
| Efecte | Reverb, chorus |
| Alimentare prin | Alimentator |
| Pedale | Sustain |
| Display | Nu |
| Rotary Control | Nu |
| Conexiune pedala | Da |
| Silent System | Nu |
| Pitch Bend/Modulation | Nu |
| Greutate | 11.5 kg |
| Clape Dinamice | Da |
| Difuzoare | 2 x 6W |
| Iesire casti | Da |
| USB | Nu |
| MIDI | Nu |
| Memorie interna | Nu |
| Metronom | Da |
| Recorder | Nu |
| Egalizator | Nu |
| Ritmuri | Nu |
| Clape gradate | Da |