Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings

Schaller
NOU
LICHIDARE STOC
+CADOU
Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings
  • Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings
30.00
La comandă
2 ani
  • Set de 3 bucăți, ideal pentru utilizare zilnică sau înlocuire rapidă
  • Practic și convenabil, potrivit pentru organizare și stocare eficientă
  • Ușor de folosit și de integrat în diverse utilizări, acasă sau la nevoie

Set Suruburi Schaller Nut clamping blocks screws

Set Suruburi Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings

Setul de șuruburi Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings este conceput pentru prinderea fermă a blocurilor de strângere (clamping blocks) dintr-o piuliță tip locking nut, asigurând stabilitate excelentă a acordajului. Este o soluție practică pentru înlocuirea șuruburilor uzate, deformate sau pierdute, menținând funcționarea corectă a sistemelor de tip tremolo cu blocare.

Fiind piese de dimensiuni mici, dar critice, aceste șuruburi trebuie să ofere o strângere uniformă fără a deteriora blocurile sau corzile. Setul este destinat instrumentelor cu 6 corzi și este potrivit pentru intervenții de întreținere, service sau upgrade, atunci când vrei o prindere sigură și repetabilă.

Set 3 Bucati

Caracteristici principale

  • Compatibilitate: pentru locking nut la chitare cu 6 corzi
  • Utilizare: șuruburi pentru prinderea clamping blocks (blocuri de strângere)
  • Rol: menține corzile fixate corect pentru stabilitate acordaj și funcționare constantă
  • Recomandat pentru: înlocuire piese uzate, mentenanță periodică, reparații rapide
  • Pachet: 3 bucăți

Detalii tehnice

Acest set este gândit pentru aplicații unde precizia și fiabilitatea strângerii sunt esențiale. Pentru rezultate optime, se recomandă strângerea progresivă și uniformă, evitând suprasolicitarea filetului sau a blocurilor de prindere.

ProdusȘuruburi pentru blocare piuliță (locking nut)
ConfigurațieSet pentru 6 corzi
Conținut3 bucăți
AplicațieFixare clamping blocks în locking nut

De ce să alegi acest set

Într-un sistem cu locking nut, calitatea și starea șuruburilor influențează direct cât de bine rămâne chitara acordată, mai ales la utilizarea intensă a tremolo-ului. Cu acest set Schaller, obții o înlocuire dedicată pentru hardware-ul de blocare, păstrând funcționalitatea corectă a ansamblului și o prindere sigură a corzilor.

Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings

Specificații Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings
SetDa


Produse asemănătoare Schaller Nut clamping blocks screws for locking nuts 6-strings