Chitara bas Squier Affinity Series Active Jazz Bass în finisaj Mystic Sea Foam Green este o alegere modernă pentru basişti care vor atac clar, zgomot redus şi flexibilitate tonală în scenă sau în studio. Platforma Jazz Bass® păstrează ergonomia clasică, iar electronica activă adaugă control rapid asupra frecvenţelor joase şi înalte.
Corpul din plop (Poplar) oferă un echilibru bun între greutate şi rezonanţă, cu un răspuns articulat pe medii. Finisajul Gloss Polyurethane protejează instrumentul şi menţine aspectul lucios, completat de pickguard 3-Ply White şi butoane negre pentru un contrast curat.
Gâtul din arţar (Maple) cu profil „C” Shape este gândit pentru viteză şi confort, potrivit atât pentru degete, cât şi pentru slap. Îmbinarea Bolt-On contribuie la atacul rapid şi la o senzaţie familiară pentru stilul Jazz Bass.
Tastiera din Indian Laurel, cu rază de 9.5 (241 mm), oferă o curbură versatilă pentru linii groovy şi pasaje articulate. Cele 20 de taste Medium Jumbo şi inlay-urile Pearloid Block îmbunătăţesc controlul şi vizibilitatea pe scenă, iar marcajele laterale albe ajută la orientare.
Configuraţia SS cu două doze Squier® Ceramic Noiseless™ Jazz Bass® oferă claritate şi un nivel redus de zgomot, util în situaţii cu iluminare sau alimentări problematice. Reglajele includ Volume pentru doza de gât, Volume pentru doza de bridge şi un control activ stacked pentru Bass/Treble cu Boost/Cut, fără comutator de doze.
Prăguşul din Synthetic Bone, cu lăţime de 1.5 (38.1 mm), susţine intonaţia şi atacul, iar tija Single Action cu reglaj la headstock permite ajustări rapide. Puntea 4-Saddle Standard şi cheiţele Vintage-Style contribuie la stabilitatea acordajului şi la un feel tradiţional.
Instrumentul este construit în CN şi vine echipat cu hardware Chrome, potrivit pentru utilizare intensă. Greutatea de 5.03 kg şi dimensiunile de 12.70 x 39.88 x 113.03 cm îl fac o opţiune robustă pentru repetiţii şi concerte.
| Origine | CN |
| Corp | Poplar, Jazz Bass®, Mystic Sea Foam Green, Gloss Polyurethane |
| Pickguard | 3-Ply White |
| Butoane | Black Plastic |
| Gât | Maple, „C” Shape, Bolt-On, Satin Urethane + Gloss Urethane headstock face |
| Tastieră | Indian Laurel, 9.5 (241 mm), marcaj lateral White |
| Taste | 20, Medium Jumbo |
| Inlay | Pearloid Block |
| Scală | 864 mm |
| Nut | Synthetic Bone, 1.5 (38.1 mm) |
| Truss Rod | Single Action, Head Adjust |
| Bridge | 4-Saddle Standard |
| Cheiţe | Vintage-Style |
| Pickup-uri | Neck: Squier® Ceramic Noiseless™ Jazz Bass®; Bridge: Squier® Ceramic Noiseless™ Jazz Bass® |
| Controale | Volume (Neck), Volume (Bridge), Active Bass/Treble Boost/Cut (Stacked) |
| Comutator | None |
| Hardware | Chrome |
| Corzi | Nickel Plated Steel (.045-.105 Gauges) |
| Greutate | 5.03 kg |
| Dimensiuni | 12.70 x 39.88 x 113.03 (cm) |
Datorită combinaţiei dintre doze noiseless ceramice şi egalizare activă, acest bas acoperă uşor registre de la funk percutant la rock cu medii prezente şi low-end controlat. Squier Affinity Series Active Jazz Bass este o soluţie tehnică şi accesibilă pentru cei care caută un Jazz Bass activ, cu aspect distinct şi specificaţii complete.
Squier Affinity Series Active Jazz Bass Mystic Sea Foam Green
| Culoare | Green |
| Pickguard | 3-Ply White |
| Corp | Plop |
| Gât | Arțar |
| Griff | Indian Laurel |
| Nr Corzi | 4 |
| Taste | 20 |
| Scală | 864 mm |
| Doze | SS |
| Switch doze | 2 pozitii |
| Set | Nu |
| Electronică | Activa |
| Husa sau Toc | Nu |
Chitara Electrica
În stocChitara Bas
În stocChitara Bas
În stocChitara Bas
În stoc
Squier Affinity Series Active Jazz Bass V Black Metallic

