Chitara electroacustică Cort AD810E Open Pore este o alegere inspirată pentru cei care caută o chitară acustică versatilă, cu posibilitate de amplificare și un aspect natural, modern. Construcția atentă și selecția de lemnuri oferă un răspuns echilibrat, potrivit atât pentru acompaniament, cât și pentru pasaje melodice.
Fața din molid contribuie la un atac bine definit și la o proiecție convingătoare, păstrând totodată o dinamică plăcută la interpretare. Spatele și lateralele din mahon adaugă căldură și consistență în frecvențele medii, pentru un timbru plin și muzical.
Griful din mahon oferă stabilitate bună în timp și o senzație familiară în mână. Tastiera din palisandru asigură o atingere confortabilă, facilitând schimbările rapide de acorduri și articularea notelor.
Finisajul mat, tip Open Pore, evidențiază fibra lemnului și oferă un look elegant, discret. Cheițele Die-cast Chrome susțin un acordaj stabil și o reglare fină, utilă atât în repetiții, cât și pe scenă.
| Model | Cort AD810E Open Pore |
| Construcție | Față din molid; spate/laterale/grif din mahon |
| Tastieră | Palisandru |
| Scală | 643 mm (25.3) |
| Acordaj | Cheițe Die-cast Chrome |
| Finisaj | Mat, Open Pore |
Indiferent dacă ești începător sau chitarist avansat, Cort AD810E OP oferă un echilibru reușit între confort, rezonanță și control. Este o chitară electroacustică potrivită pentru studiu, înregistrări de bază și interpretări amplificate, păstrând un caracter sonor natural și expresiv.
Cort AD810E Open Pore
| Set | Nu |
| Dimensiune | 4/4 peste 14 ani |
| Nr Corzi | 6 |
| Față | Spruce |
| Cutaway | Nu |
| Spate | Mahogany |
| Gât | Mahon |
| Culoare | Natural |
| Husa sau Toc | Nu |
| Greutate | 2 |
Elena-Mădălina
18.mai.2020
feedback
sunt începătoare, iar chitara aceasta mă ajută mult. are corzile perfecte:nu prea depărtate, nu prea apropiate și ușor de cantat. recomand!Chitara Electroacustica
La comandăChitara Electroacustica
La comandăChitara Electroacustica
La comandăChitara Electroacustica
La comandăChitara Electroacustica
La comandăChitara Electroacustica
La comandă
Cort MR730FX Natural


Yamaha LS 16M A.R.E
