Interfața Audio Behringer U-Phoria UMC204HD este o soluție compactă și performantă pentru home studio, podcast, producție muzicală și înregistrări mobile. Seria U-Phoria aduce cele mai noi și mai performante tehnologii în orice studio de înregistrări, oferind un flux de lucru rapid și stabil pe USB.
UMC204HD este o interfață audio MIDI/USB cu două din legendarele preamplificatoare MIDAS, cu Phantom Power +48 V pentru microfoane cu condensator. Conversia la 24 biți/96 kHz asigură un sunet echilibrat și incredibil de clar, cu detalii fine atât la înregistrare, cât și la redare.
Pentru confort în sesiuni, permite monitorizare directă în timpul înregistrărilor și este echipată cu ieșire pentru căști. În pachet este inclus programul Traktion 4, care oferă uneltele necesare pentru producție muzicală profesională, plus o serie de programe cu instrumente muzicale și efecte.
Pentru a intra în posesia programului, trebuie înregistrat produsul și urmate instrucțiunile de activare. Astfel, interfața devine un punct de plecare complet pentru înregistrare, editare și mixaj în proiecte moderne.
Configurația este optimizată pentru captură curată a surselor vocale și instrumentale, fiind potrivită atât pentru microfoane cu condensator, cât și pentru semnale de linie. Arhitectura 24/96 permite procesare ulterioară precisă în DAW, cu păstrarea transienților și a definiției în frecvențe înalte.
| Tip | Interfață audio MIDI/USB |
| Preamplificare | 2 x preamplificatoare MIDAS |
| Phantom Power | +48 V |
| Rezoluție | 24 biți |
| Rată eșantionare | Până la 96 kHz |
| Monitorizare | Directă, în timpul înregistrării |
| Căști | Ieșire dedicată pentru căști |
| Software inclus | Traktion 4 + instrumente și efecte (prin înregistrare produs) |
Behringer U-Phoria UMC204HD este ideală pentru voce, chitară, clape și surse stereo, oferind un lanț de înregistrare curat și stabil. Este o alegere potrivită pentru cei care caută o interfață audio USB cu preamplificatoare MIDAS, Phantom Power și calitate 24 biți/96 kHz într-un format practic.
Behringer U-Phoria Umc204HD
| Rezolutie maximă | 24-bit / 96kHz |
| Canale preamp microfon | 2 |
| Canale de instrument | 2 |
| Intrare linie | - |
| Phantom power | Da |
| USB | USB 2.0 |
| Ieșire căști | 1 |
| MIDI | Da |
| Set | Nu |
Interfata Audio
La comandăInterfata Audio USB
La comandăInterfata Audio USB
În stocInterfata Audio USB
La comandăInterfata Audio
La comandăInterfata Audio
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 10.apr.2026Interfata Audio USB
La comandăInterfata Audio
La comandăInterfata Audio
La comandăInterfata Audio
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Interfata Audio
În stoc
Behringer U Phoria Umc202
Motu UltraLite Mk5


Audient ID22
RME Babyface Pro
Zoom UAC-232

Roland Rubix24
