Allen & Heath ZEDi-10 este un mixer analog compact, creat pentru aplicații live, repetiții și home-studio, oferind un sunet curat și un flux de lucru rapid. Integrează o interfață audio USB 4 x 4, astfel încât poți înregistra și reda direct din computer la calitate înaltă.
Cu preamplificatoarele GSPre derivate de la consola GS-R24, ZEDi-10 livrează detaliu, headroom generos și zgomot redus, fiind potrivit pentru voci, instrumente acustice și surse dinamice. Canalele 1 și 2 includ DI integrat comutabil pentru chitare, util când vrei să conectezi direct instrumente cu semnal Hi-Z fără cutii DI externe.
În mix, filtrul low cut de pe canalele mono ajută la controlul frecvențelor joase nedorite, îmbunătățind claritatea și reducând riscul de microfonie. Cele două trimiteri auxiliare (Pre și Post) permit configurări flexibile pentru monitoare și efecte, iar ieșirea principală pe XLR balansat cu inserturi este ideală pentru integrarea cu procesoare externe.
| Configurație canale | 4 mono mic/line + 2 stereo |
| DI integrat | Canalele 1 și 2, comutabil pentru chitare |
| Interfață USB | 4 intrări / 4 ieșiri |
| Rezoluție audio | 24 Hz / 96 kHz |
| Aux sends | 2 (1 Pre, 1 Post) |
| Ieșire principală | L/R pe XLR balansat, cu inserturi |
| Headroom | 18 dB |
| Răspuns frecvență | 10Hz - 30kHz |
| Fader master | 60 mm |
| Software inclus | Cubase LE, Cubasis LE |
| Dimensiuni | 332.9 x 96.5 x 274.6 mm |
| Greutate netă | 2.2 kg |
Acest mixer Allen & Heath este o alegere eficientă pentru streaming, podcast, înregistrări multi-track și mixaj live în spații mici, datorită conectivității USB și a rutării simple. Pentru un control mai bun al mixului, faderul master de 60 mm oferă o reglare precisă a nivelului general.
Allen&Heath ZEDi-10
| Canale mono | 4 |
| Canale stereo | 2 |
| Procesor efecte | Nu |
| EQ | 3 benzi |
| Aux send | 2 |
| Phantom power | Da |
| Dimensiuni | 332.9 x 96.5 x 274.6 mm |
| Greutate | 2.3 kg |
Mixer Analog
În stocMixer Analog
În stocMixer Analog
În stocMixer Analog
La comandăMixer Analog
La comandăMixer Analog
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 05.mai.2026Mixer Analog
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 05.mai.2026Mixer Analog
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 05.mai.2026Mixer Analog
În stocMixer Analog
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 04.mai.2026Mixer Analog
La comandă
Allen&Heath ZEDi-10 FX


Mackie 1202 VLZ4
Midas DM12

Soundcraft EPM 12


Behringer Xenyx X1204 USB

Solid State Logic SSL Big SiX