Nord Keyboards Nord Piano 6 – 88 – Pian digital de scenă portabil, ce dispune de claviatură cu 88 de clape ponderate premium, cu hammer-action & cu senzor triplu. Utilizatorul poate accesa layer-ele duale pentru Piano și Synth, cu efecte independente, oferindu-i flexibilitatea de a schimba cu ușurință mostre și sunete prin intermediul Nord Sound Manager.
Utilizatorul are, de asemenea, posibilitatea de a selecta din Bibliotecile de sunete Nord în continuă creștere sau poate încorpora proprii mostre de sunet utilizând Editorul de mostre Nord.
Caracterisrici generale:
Conexiuni:
Secțiunea de Pian:
Samoplare Sintetizator:
Secțiunea de Efecte:
Nord Piano 6 88
| Set | Nu |
| Număr clape | 88 |
| Polifonie | 120 |
| Culoare | Red |
| Dimensiuni | 1282 x 349 x 121 mm |
| Tip clape | Pian digital |
| Stativ | Nu |
| Intrare Microfon | Nu |
| Efecte | Da |
| Alimentare prin | 220V Direct , Alimentator |
| Pedale | Da |
| Display | LCD |
| Rotary Control | Nu |
| Conexiune pedală | Da |
| Silent System | Nu |
| Pitch Bend/Modulation | Nu |
| Greutate | 19 kg |
| Clape dinamice | Da |
| Difuzoare | - |
| Ieșire căști | Da |
| USB | Da |
| MIDI | Da |
| Memorie internă | Da |
| Metronom | Da |
| Recorder | Da |
| Egalizator | Nu |
| Ritmuri | Nu |
| Clape gradate | Da |
Pian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandăPian Digital
La comandă
Nord Stage 4 88





Kurzweil FORTE SE

