Dynacord D-Lite D8 este un cabinet pasiv pe 2-căi, compact și robust, cu difuzor de joase de 8" și driver de 1". Varietatea punctelor de suspensie și dimensiunea redusă recomandă boxa D8 pentru instalații profesionale fixe.
cabinet: Full-Range
configurație: pasiv 2-căi
impedanța: 8 Ohmi
putere manevrabilă: 250W RMS / 1000W vârf
SPL 2.83 V / 1m 1 W / 8 Ohmi: 94dB
max. SPL 1m: 124 dB
plaja de frecvențe ( -10dB ): 65 Hz - 20 kHz
unghi de acoperire : 90° x 90°
difuzor de joase-medii: 8" DND8200-8
driver de înalte: 1" DH3
conectoare: Speakon 2x NL4 MPR
dimensiuni: 282 x 442 x 259 mm
greutate: 8.8 kg
Dynacord D-lite D8
| Carcasă | Plastic |
| Putere (Peak) | 1000 W |
| SPL Maxim | 124 dB |
| Impedanță | 8 Ohm |
| Difuzor medii-joase | 8'' |
| Driver înalte | 1'' |
| Tip boxă | 2 cai |
| Putere (RMS) | 250 W |
| Frecvență | 65 - 20 kHz |
| Greutate | 8.8 kg |
| Dimensiuni | 28.2x44.2x25.9 cm |
Boxa Pasiva
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 10.apr.2026Boxa Pasiva
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Pasiva
La comandăBoxa Pasiva
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 15.apr.2026Boxa Pasiva
Disponibil cu precomandă, expediere posibilă: 10.apr.2026
Turbosound TPX152

FBT Ventis 108
JBL JRX 215 M